AKTUALITY

Jarní prostřih ovocných stromů.

Brigády začínají ! Začali jsme prostřihem ovocných stromů v našem sadu. Práce se zdařila a odměnou nám bylo příjemné posezení u táboráku. Všem zúčastněným patří velký dík. Několik momentek z akce najdete ve fotogalerii.

Výroční členská schůze.

Dne 9.3.2019 se konala výroční členská schůze naší organizace. Za přítomnosti hostů, zahrádkářů z Brumova - Bylnice a předsedy štítenských včelařů, zazněly příspěvky členů výboru o činnosti našeho sdružení v loňském roce a plány na rok letošní. Po diskuzi následovalo občerstvení ve formě výborného guláše, piva a slivovice.

Medové odpoledne 2018, aneb vítej zlatý hattricku !!!

Přepište dějiny slivovice! Předseda našeho sdružení, pan Petr Kolínek, obhájil potřetí za sebou vítězství v koštu slivovice a tímto se stává legendou. Jeho dres, pokud nám nějaký věnuje, bude slavnostně vyvěšen ke stropu naší moštárny.

V rámci medového odpoledne proběhla opět výstava výpěstků spojená s ochutnávkou jablečného moštu, křížal a moučníků. Velký dík patří aktivním členkám, členům i rodinným příslušníkům, kteří se pořádání této akce zúčastnili. 

Burčákový pochod Mutěnice 2018

Dne 13.10.2018 uspořádala naše organizace druhý ročník zájezdu na "Burčákový pochod" do Mutěnic. Po roce jsme se úspěšně vrátili na místo činu a přiučili se něco o zahradničení ve vinohradu. 


"Burčákový pochod Mutěnice"

Dne 14.10.2017 uspořádali ZAHRÁDKÁŘI ŠTÍTNÁ první zájezd na akci - "Burčákový pochod Mutěnice" . Společně se svými rodinnými příslušníky a přáteli prožili tento den plný dobrého burčáku, vína, jídla, krásného počasí, hudby a příjemných zážitků. Doufáme, že se tato akce všem zúčastněným líbila a příští rok se opět na stejném místě setkáme. Foto viz FOTOGALERIE

MOŠTOVÁNÍ JABLÍČEK - NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z MŠ JESTŘABÍ  (říjen 2017)

Děti z MŠ Štítná si společně se svými učitelkami a pod vedením šikovného zahrádkáře Jana Kučery zmoštovaly jablíčka, která si natrhaly na vlastní školní zahradě. Děkuje moc za návštěvu a těšíme se příští rok zase!!! (viz. FOTOGALERIE).

MEDOVÉ ODPOLEDNE 2017

Ve spolupráci se základní organizací včelařů ze Štítné nad Vláří proběhla dne 4.11.2017 v rámci "Medového odpoledne" výstava výpěstků spojená s ochutnávkou jablek a jablečného moštu. Účast v koštu slivovice přetavili naši členové v drtivé vítězství a ve velké konkurenci brali všechna medailová umístění. Tímto jim ještě jednou gratulujeme. Výstava se opět těšila velké návštěvnosti a k ochutnávce jablek, hrušek a moštu letos naše šikovné členky přispěly také jablečnými moučníky a sušenými jablky, tzv. křížalami. Více ve fotogalerii.